Новини

В Україні презентували Міністерство цифрової трансформації

Віцепрем'єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував команду та цілі нового міністерства, яке має перетворити Україну на «державу в смартфоні».

У презентації взяли участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, міністр фінансів Оксана Маркарова та інші урядовці, народні депутати і представники IT-галузі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо перетворити надання державних послуг на зручний сервіс для громадян з доступом через додаток у смартфоні… На першому етапі ми хочемо повністю перевести в онлайн 100 публічних послуг для громадян і бізнесу. Також у нас є велика мета — сто відсотків населених пунктів підключити до мережі Інтернет і сто відсотків об'єктів соціальної інфраструктури… І в нас є така велика мета про 6 мільйонів українців, яких ми хочемо залучити, навчити базових digital skills (цифрових навичок), при цьому щоб 70% цих людей були у віці від 30 до 60 років, які зараз „просідають“ у володінні базовими цифровими навичками»,— сказав Федоров.

Він додав, що четвертою великою метою новоствореного міністерства є збільшення частки IT у ВВП країни до 10 відсотків, яка наразі, за різними даними, становить від 3 до 7 відсотків.

«Я впевнений, що ми зможемо цього досягти»,— зазначив віцепрем'єр-міністр.

Він поінформував, що для досягнення цих цілей започатковано 90 конкретних проєктів, до яких входять бренд Цифрової держави та його новітній UI/UX дизайн. Наразі відбувається їх презентація в рамках загального проєкту.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час виступу підкреслив, що влада повинна продемонструвати те, що обіцяла людям — здатність робити якісно нову державу.

“Я впевнений, я дуже сподіваюся, що вам вдасться зробити те, що Президент, що ми з вами свого часу обіцяли людям — ми повинні продемонструвати, що ми можемо робити не лише якісні виборчі кампанії,— ми можемо робити якісно нову державу. Державу в смартфоні, державу, яка буде державою-сервісом. Це те, про що ми говорили. Причому сервісом не таким, яким він є сьогодні,— паперовим, а сучасним, що відповідає тим викликам і задачам, які стоять перед нашою державою, перед нами з вами”,— сказав спікер, звертаючись до команди Міністерства цифрової трансформації.

Разумков додав, що знає міністра Михайла Федорова і багатьох співробітників Міністерства цифрової трансформації вже рік. За його словами, ці люди показали велику ефективність у створенні брендів і діджитал-напрямку.

“Зі свого боку, я можу сказати, що я буду допомагати, і Верховна Рада, я впевнений, буде докладати максимум зусиль для того, щоб міністерство функціонувало, щоб воно показувало, як і будь-яке інше міністерство, ті результати, на які ми сподіваємося. Я впевнений, що в них вийде”,— заявив Разумков.

Компанія Софтлайн ІТ готова надати свої технології та експертів для позитивних перетворень в Україні, які відчує на собі кожен громадянин.

E-Gov, EGOV4Ukraine, E-документообіг, Михайло Федоров, Дмитро Разумков, Держава у смартфоні, Оксана Маркарова, Міністерство цифрової трансформації

logo

Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13

Email: info@softline.org.ua

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.