Розробники БПЛА PD-2 тестують нову систему управління "тактично-стратегічної" дальності

Вітчизняна компанія Ukrspecsystems продовжує вдосконалювати малий тактичний безпілотний комплекс People's Drone (нового покоління PD-2). Про це повідомляє Defense Express.

Так, останнім часом розробники почали роботи зі збільшення дальності управління розвідувальним дроном й отримання з нього оперативної інформації (фото, відео) в режимі online.

"Внесли деякі зміни в систему зв'язку (БПЛА People's Drone). Сиджу в Києві, дивлюся як БПЛА літає в Одесі. Зв'язок безпосередньо з бортом, минаючи наземки на узбережжі. Можна віддати будь-яку команду, в будь-який момент перебуваючи в 400 км (або більше) від місця подій. Політ нормальний. Розумію як почувалися оператори дронів, сидячи на базі й керуючи машинами за сотні кілометрів", - повідомив на особистій сторінці Facebook Jacob Cereteli. 

В ексклюзивному коментарі Defense Express, представники вітчизняної компанії підтвердили проведення випробувань нової системи зв’язку одразу в кількох варіантах. 

Зокрема, кілька неділь тому було випробувано нову антену з чотирьохканальною системою зв'язку, яка дозволяє керувати розвідником (та отримувати з нього інформацію) на дальності близько 200 км. 

Завдяки цьому оновленню, наприклад оператори ЗСУ, оснащені подібним комплексом, зможуть перебуваючи в тилу, при необхідності, мати змогу вести спостереження за будь-яким місцем на окупованій частині Донбасу. 

Крім того, випробовується "цивільна версія" безпілотного комплексу зі збільшеною дальністю управління, котра в розвинених країнах практично не буде мати обмежень за дальністю керування. 

Такий комплекс, з огляду на його можливості перебування в повітрі (до 10 годин) та значне корисне навантаження (11-19 кг), може стати дуже ефективним інструментом спостереження для служб МВС, ДСНС чи ДПСУ (контролювати кордони чи слідкувати за лісовими масивами тощо). 

Нагадаємо, наразі оновлена безпілотна платформа PD-2 проходить випробування в Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. 

На відміну від першого покоління People's Drone, PD-2 має бути забезпечений системою вертикального зльоту та посадки (опціонально), яка значно розширить можливості використання комплексу та його мобільність, сучасною та потужною оптичною станцією з гіростабілізованою платформою (з тепловізором та кількома камерами) та можливістю використання невеликих боєприпасів.

Низка останніх покращень робіть з українського PD-2 потенційно дуже ефективний інструмент розвідки та моніторингу тактичного класу (за своїми можливостями наближеного до набагато більших та дорогих апаратів закордонного виробництва) як для власне військових підрозділів, так і для внутрішніх силових служб чи комерційних організацій. 

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT