Новини

Збройні сили України переходять на MILES та LAZERTAG для навчання

Про інновації та досягнення у сфері підготовки особового складу Збройних сил України в інтерв’ю Defense Express розповів Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський. Зокрема, українські сухопутники позитивно оцінили досвід використання під час навчань лазерних систем імітування стрільби, який був запроваджений минулого року.

«Ми розпочали широке впровадження нових форм бойової підготовки. Зокрема, нами було введено у практику проведення ротних тактичних навчань з використанням систем лазерної імітації стрільби MILES та LAZERTAG. Це дозволяє нам одночасно економити ресурси, підвищувати навченість особового складу та якісніше здійснювати злагодження підрозділів», — розповів Олександр Сирський.

Схоже, що навчання з новими системами виявились дуже вдалими, оскільки вони в досить короткий термін мають надійти до всіх навчальних центрів та полігонів.

«З огляду на отриманий у 2020 році досвід, у цьому році ми плануємо забезпечити системами LAZERTAG всі навчальні центри підготовки підрозділів та загальновійськові полігони Сухопутних військ Збройних Сил України»,— відзначив Командувач Сухопутних військ.

Продовжується й активне оновлення та закупівля тренажерів для забезпечення одиничної підготовки та підготовки екіпажів бойових машин. Крім того, йде робота над створенням інноваційних для ЗСУ колективних тренажерів на базі програмного забезпечення віртуального бойового середовища VBS-3 та VBS-4.

Подібні ноу-хау дозволять проводити одночасну підготовку великих підрозділів (батальйонної тактичної групи) у віртуальному просторі на реальній місцевості з використанням статичних тренажерів. Також приділяється багато уваги створенню «реальних» навчальних комплексів для відпрацювання бойових вправ типу «Бій в урбанізованій місцевості».

Генерал-полковник зазначив, що наразі рівень забезпеченості тренажерами складає понад 90%. Підвищення якості навчань на останніх, за рахунок запровадження сучасних та інноваційних методик навчання, дозволить українським воїнам суттєво покращити власний рівень як індивідуальної, так і групової підготовки.

ЗСУ, LAZERTAG, MILES, Олександр Сирський

logo

Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13

Email: info@softline.org.ua

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.