У рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців відбулася онлайн-церемонія закриття курсів професійного навчання для 280 військовослужбовців.
Церемонію відкрив менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців — Крістофер Штаудт. У заході також взяли участь голова департаменту НАТО (напрямки оборони та безпеки) з Урядового офісу з питань координації Європейської та Євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України полковник Сергій Вербицький, заступник міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції Міністерства у справах ветеранів Олексій Ілляшенко, начальник відділу з питань соціальної політики — департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики - Міністерства оборони України Сергій Кучеренко та ректор Хмельницького національного університету доктор технічних наук, професор Микола Скиба.
З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх військовослужбовців та тих, які невдовзі залишать лави Збройних Сил України й прагнуть підвищити свої шанси під час працевлаштування у цивільній сфері. Мета Програми — допомогти Україні в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Окрім перенавчання на цивільні спеціальності військовослужбовців, Програма включає й надання допомоги їм у профорієнтації та пошуку роботи.
Сьогодні Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, cудноводіння маломірних суден та інші. Курси проходять на базі відомих українських навчальних закладів та тренінгових інституцій, а навчальний процес забезпечують досвідчені викладачі.
Програма охоплює такі категорії військовослужбовців:
— військовослужбовці, заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу
— військовослужбовці, звільнені із лав Збройних сил України впродовж 3 років до початку курсів.
З 2015 року у відповідь на кризову ситуацію на Сході України Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття слухачів, включивши військовослужбовців, що були звільнені з лав Збройних Сил України впродовж останніх 10 років від дати початку курсів, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсів.
За час роботи цієї Програми курси проходили в 65-ти містах та селищах України, близько 12000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання, 80% випускників курсів успішно працевлаштувалися за отриманими спеціальностями.