Глобальний рейтинг потужності кібервійськ: Україна увійшла до топ-30 світових лідерів

Кіберпростір уже кілька років як став ареною бойових дій і рейтинг National Cyber Power Index від Гарвардського університету показує у яких країн найбільші сили. Рейтинг склали для 30 топових держав в трьох категоріях: напад, захист і загальний результат.

Стовпець з оцінкою можливостей кібернападу оцінює країни за можливістю їхніх кіберфахівців проламуватися крізь цифрову оборону їхньої цілі. Оцінка захисту показує здатність протистояти нападам, включаючи контрпропаганду.

Країною №1 за потужністю кібервійськ стали США. Експерти журналу The Economist пояснюють це гігантськими видатками країни в цьому сегменті – лише у 2020 році бюджет Агентства національного безпеки (АНБ) перевищив $17 млрд, із яких кіберпідрозділам дісталося, за оцінками, понад $10 млрд. У 2013 році колишній працівник АНБ Едвард Сонуден розкрив світу масштаби роботи АНБ – агентство аналізували значні обсяги світового інтернет-трафіку та працювало над послабленням стандартів шифрування.

Друге місце в рейтингу посів Китай, який відомий міжнародним кібершпіонажем та жорстким контролем свого домашнього сегмента мережі.

Третє місце дісталося Британії, чий Центр національної кібербезпеки з моменту створення у 2016 році відбив понад 1800 кібератак. Нині у Британії запустили орган Національні кіберсили для створення стратегій кібератак.

Цікаво, що Україна увійшла до топ-30 країн та посіла у рейтингу 25 місце (поміж Бразилією та Саудівською Аравією).

Колишній заступник директора британської спецслужби GCHQ Маркус Віллет каже, що виміряти кіберсилу дуже складно. «Військові кораблі в Атлантиці легко помітні, – каже Віллет. – А ось шматок коду, вставлений в програмне забезпечення заводу, складно виявити».

Складність у визначенні кіберпотужності країни додає те, що деякі держави доручають частину найбільш «брудної» роботи кримінальним та напівкримінальним елементам, наприклад, хактивістам та злочинцям.

Віллет вважає, що здатність порушувати роботу мереж важлива, але найбільше значення має здатність довготривалого контролю за цифровою інфраструктурою – апаратним обладнанням та ключовими додатками телекомунікаційної галузі. З цієї точки зору, каже він, лише Китай та США можуть вважатися лідерами.

logo

08132, Київська обл., м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2, оф. 7

Email: info@softline.org.ua

Приймальня:

04655, Київ, вулиця Новокостянтинівська, 15/15

Phone: +38 (044) 323 00 80

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.
© Copyright ©2015-2022. All Rights Reserved Softline IT