Новини

Державні інформаційних ресурсів України під час війни: як забезпечити надійний захист

Наразі захист державних інформаційних ресурсів стає однією з ключових завдань національної безпеки. Україна, яка переживає складний період у своїй історії. В умовах воєнного стану це питання, питання захисту своїх інформаційних ресурсів, є особливо важливим.

Український ІТ-експерт, член Наглядової ради Intecracy Group Михайло Віговський під час онлайн-конференції учасників асоціації Software Ukraine, присвяченої розвитку сервісів української ІТ-компанії Softline розповів, що захист державних інформаційних ресурсів є невід'ємною частиною національної безпеки.

1. Кібернетичний захист

Умови воєнного стану супроводжуються збільшеним ризиком кібератак, спрямованих на державні інформаційні системи, критичну інфраструктуру та об'єкти національного значення. Українська держава повинна бути готовою до виявлення, аналізу та відповіді на кіберзагрози швидко і ефективно. Розвиток військово-кібернетичних сил, навчання фахівців та створення інформаційних оборонних структур є необхідними кроками в цьому напрямку.

2. Контроль за поширенням дезінформації

У воєнний час інформаційна війна стає ключовим інструментом впливу на суспільство та міжнародну спільноту. Дезінформація та фейкові новини можуть спричинити паніку, нерозуміння та подалі вплинути на стан безпеки країни. Захист від дезінформації включає в себе зміцнення медійної грамотності громадян, моніторинг інформаційного простору та розробку стратегій з контролю за дезінформацією.

3. Захист критичної інфраструктури

Енергетичні системи, телекомунікації, фінансові установи та інші складові критичної інфраструктури повинні бути надійно захищені в умовах воєнного стану. Розробка та впровадження заходів кіберзахисту для цих систем є важливим завданням.

4. Міжнародне співробітництво

У боротьбі з кіберзагрозами та захисті інформаційних ресурсів Україна повинна активно співпрацювати з іншими країнами та міжнародними організаціями. Це допоможе обмінюватися інформацією про загрози, спільно розробляти стратегії та впроваджувати найкращі практики з кіберзахисту.

Захист державних інформаційних ресурсів України в умовах воєнного стану вимагає комплексного підходу та значних зусиль з боку держави, громадян та бізнес-середовища. Правильно розроблені стратегії, високий рівень підготовки фахівців та міжнародне співробітництво допоможуть забезпечити стабільність та безпеку в інформаційному просторі країни під час воєнного стану і після його завершення.

Кібербезпека, Кібербезпека критично важливої інфраструктури України, Михайло Віговський, Інформаційна безпека

logo

Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13

Email: info@softline.org.ua

Компанія Софтлайн ІТ — розробник інформаційних систем, софту на замовлення, системний інтегратор, постачальник телекомунікаційного обладнання, а також провідний постачальник якісних IT-рішень і бізнес-систем на ринку інформаційних технологій.